Forretningsudvalg

Landsformand
Svend Thorhauge

Telefon: 40331670
Email: svend@thorhauge.dk
Næstlandsformand
Sanne Klietsch

Telefon: 29881692
Email: shklietsch@hotmail.com
Politisk leder
Sofie Carsten Nielsen


Email: sofie.carsten.nielsen@ft.dk
Medlem af forretningsudvalget og næstformand for folketingsgruppen
Andreas Steenberg

Telefon: 61625075
Email: rvanst@ft.dk
Medlem af forretningsudvalget og formand for Radikal Ungdom
Jacob Kjær Robsøe


Telefon: 21939775
Email: robsoe14@hotmail.com
Medlem af forretningsudvalget og hovedbestyrelsen
Morten Munch Jespersen

Telefon: 52132357
Email: morten.munch.jespersen@gmail.com
Medlem af forretningsudvalget, hovedbestyrelsen
Anders Thomsen
Telefon: 51578315
Email: andersthomsen2002@msn.com
MEDLEM AF FORRETNINGSUDVALGET, HOVEDBESTYRELSEN
Rune Christiansen


Email: ruch@viauc.dk
Medlem af forretningsudvalget og hovedbestyrelsen
Jens-Christian Navarro Poulsen
Telefon: 61334458
Email: jenschristian.poulsen@gmail.com
MEDLEM AF FORRETNINGSUDVALGET, HOVEDBESTYRELSEN
Sigrid Friis Proschowsky


Telefon: 24827234
Email: sigridfrp@gmail.com
Medlem af forretningsudvalget, formand internationalt udvalg
Charlotte Burgess

Telefon: 33 23 88 63
Email: charlotte.burgess1911@gmail.com
Medlem af forretningsudvalget og hovedbestyrelsen
Søs Haugaard


Telefon: 26743865
Email: shaugd@hum.ku.dk
Medlem af forretningsudvalget
Jacob Netteberg


Telefon: 22313207
Email: jacob@netteberg.dk
Medlem af forretningsudvalget
Frederik Aagaard Sørensen

Telefon: 28581492
Email: frederik.aagaard.
sorensen@outlook.com
Medlem af forretningsudvalget og hovedbestyrelsen
John Brødsgaard
Telefon: 50 16 67 62
Email: johan.brodsgaard@silkeborg.dk